Ultram » Strony Ukryte » ZABIEGI » Refleksoterapia

  
 Refleksoterapia to leczniczy masaż punktów/stref odruchowych znajdujących się na stopach, dłoniach lub twarzy. Te punkty/strefy są projekcją energetyczną i pomniejszeniem energetycznym narządów i układów ciała ludzkiego. Są one połączone z danymi organami w ciele kanałami energetycznymi. Poprzez uciskanie danego punktu wysyłany jest do określonego narządu sygnał, który wyzwala łańcuch reakcji biochemicznych w organiźmie. 
Masaż refleksologiczny pobudza krążenie krwi, a w związku z tym transport tlenu i substancji odżywczych do narządów oraz usuwanie z nich toksyn. Masaż pobudza także przepływ energii przez ciało. Refleksoterapeuci wprowadzają organizm w stan równowagi energetycznej. Zapobiegają dzięki temu powstawaniu chorób. Jak wiadomo, zaburzenia powstają najpierw na skutek zakłóceń przepływu energii przez narządy i układy ciała ludzkiego. Dopiero potem rozwijają się na poziomie komórkowym bądź narządowym. Energia będąca w równowadze zapobiega powstawaniu tych zakłóceń, a w konsekwencji powstawaniu chorób. 

Refleksoterapia narodziła się w Chinach 5000 r. p.n.e. Powszechnie jest tam stosowana do dziś. Energia przepływająca przez ciało ludzkie nazwana została przez Chińczyków Ch'i. Jest ona źródłem naszej witalności i siły. To właśnie brak, nadmiar czy równowaga energii Ch'i decyduje o naszym zdrowiu. Masaż refleksologiczny służy właśnie przywróceniu równowagi energetycznej w ciele.