Ultram » Strony Ukryte » ZABIEGI » Hydroterapia
  
 
Hydroterapia

Jest stosowaną od wieków formą leczenia i niwelowania stresu. Oparta jest na 3 prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie i ruch wody zwany hydromasażem. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyśpiesza obieg krwi w organizmie. Umożliwia to enzymom i endomorfinom (naturalnie uśmierzającym ból) szybsze, bardziej efektywne działanie i to w częściach ciała, takich jak mięśnie i stawy, które zostały nadwyrężone, uszkodzone lub naciągnięte. Ciepło ułatwia także komórkom pozbycie się pozostałości metabolizmu, zastąpienie ich tlenem i innymi substancjami odżywczymi dla organizmu.

Zanurzanie się w wodzie to kwestia prostej fizyki: unoszące się na powierzchni wody ciało waży 90% mniej. Ograniczony ciężar to mniejsze naciski na kręgosłup, grupy mięśni, więzadła i stawy. Korzyści płynące z obniżenia nacisków na ciało w połączeniu z ciepłem i masażem są ogromne.  

Hydromasaż
Polegający na dostarczaniu płynącej wody do różnych części ciała jest ostatnim i kluczowym elementem tej kuracji. Ciało poddawane hydromasażowi czerpie korzyści dla swoich układów: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia. Stres, urazy i wadliwa postura mogą powodować skurcze mięśni i ból. Strumienie wody skierowane we właściwe miejsca, stymulują i relaksują punkty zapalne. Masaż prowadzi też do poprawy elastyczności, poprawy krążenia i zapewnienia ogólne korzyści zdrowiu.

Hydromasaż
polegający na masowaniu strumieniem wody różnych części ciała jest ostatnim i kluczowym elementem tej kuracji. Ciało poddawane hydromasażowi czerpie korzyści dla swoich układów: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia. Stres, urazy i wadliwa postawa mogą powodować skurcze mięśni i ból. Strumienie wody skierowane we właściwe miejsca stymulują i relaksują punkty zapalne. Masaż prowadzi również do poprawy elastyczności, krążenia i zapewnienia ogólnych terapeutycznych korzyści.

Hydroterapia jest więcej niż bezkonkurencyjną metodą niwelowania stresu i innych stresopochodnych czynników, takich jak: wysokie ciśnienie krwi, bóle głowy i chroniczne boleści. Jest dobrodziejstwem dla każdego układu ciała: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia.

Udowodniono, że hydroterapia jest szczególnie pomocna przy niwelowaniu bólu artretycznego, zapalenia ścięgna/zapalenia kaletki, stanów zapalnych wynikających z odniesionych kontuzji sportowych i skutków nadmiernego zmęczenia. Wilgotność jest dobroczynna dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego, takie jak: przekrwienie, przewlekły bronchit czy astma. Zwiększona cyrkulacja wywołana hydromasażem ułatwia procesy trawienne; resztki i pozostałości procesu metabolizmu są szybciej eliminowane, limfa przepływa łatwiej przez ciało, wzmacniając tym samym system immunologiczny.