WODA MINERALNA
Już w końcu XVIII w. rozchodziły się pogłoski o “cudownych” wodach, zmiękczających skórę, leczących rany, o ludowych lekarzach Sūrutisach, zwykłych chłopach, którzy zaczęli wykorzystywać wody mineralne w celach leczniczych.
W uzdrowisku spotyka się wody chlorkowo-wapniowo-sodowe o różnej mineralizacji i większej zawartości magnezu i bromu, swoim składem chemicznym przypominające znane w Europie wody mineralne, stosowane w lecznictwie. 

Co leczy woda Druskienicka?

Wody ze źródeł mineralnych są skuteczne w leczeniu chorób żołądka, przewodu pokarmowego, mięśni, stawów, kręgosłupa, peryferyjnego układu nerwowego, serca i naczyń krwionośnych, chorób ginekologicznych, skóry, układu endokrynnego.

Dla Druskiennik charakterystyczna jest woda o małej (2,5-4,4 g/l), średniej (6,4-7,7 g/l) i dużej (do 54 g/l) zawartości chlorku wapnia i sodu z podwyższoną zawartością magnezu oraz bromu.


BOROWINA LECZNICZA
Któż nie słyszał o błocie z Druskienik “czyniącym cuda”? Uzdrowisko jest zasobne w złoża leczniczego błota borowinowego. Zabiegi, w których wykorzystywane jest błoto borowinowe, odznaczają się działaniem cieplnym, mechanicznym i chemicznym.

Co leczy Druskienicka borowina?

Błoto lecznicze jest używane w leczeniu chorób tkanki łącznej i mięśni szkieletu, narządów trawiennych, stawów, układu nerwowego, urogenitalnego oraz oddechowego.ŁAGODNY KLIMAT
Średnia temperatura w miesiącach letnich wynosi 18,2°C, wilgotność względna – 45-59 proc., temperatura w okresie zimowym – -5°C, wilgotność powietrza – 85-90 proc. Roczna suma opadów wynosi ok. 600 mm, liczba słonecznych dni w ciągu roku – do 200, wiatr o prędkości 2,9 m/s wieje głównie z południowego zachodu. Są to wspaniałe warunki do stosowania zabiegów leczniczych, rekreacji i turystyki.

Zjonizowane powietrze:

Obfitość otaczających Druskienniki lasów sosnowych, zbiorników wodnych, brak zakładów przemysłowych decyduje o tym, że powietrze jest tu bardzo czyste, zaś przeważające w nim ujemne (lekkie) jony - to istotny tego wskaźnik.