Ultram » LITWA DRUSKIENNIKI
DRUSKIENNIKI LITWA Długi Weekend/ Druskininkai Miejsce dla Wszystkich Pozytywnych Ludzi

Druskienniki Hotel Sanatorium rezerwacjaKURORT DRUSKIENNIKI               TEL. 0048 514-440-568

                                                                                                                           REZERWACJA W JĘZYKU POLSKIM

DRUSKIENNIKI... ZACZERPNIJ ZDROWIA U ŹRÓDEŁ !

ZABIEGI SPA i ZDROWOTNE, AQUAPARK, ŚCIEŻKI ROWEROWE, 
KAMERALNE HOTELE DLA DWOJGA, KRYTY STOK NARCIARSKI PRZEZ CAŁY ROK ! 


  ZOSTAŃ NASZYM FANEM ! DOWIADUJ SIĘ O PROMOCJACH I KONKURSACH !   DŁUGI WEEKEND w DRUSKIENNIKACH                 Mapa

 AUTOBUS WARSZAWA DRUSKIENNIKI
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/litwa

Litwa informacja dla podróżnych

 WYGODNE POŁĄCZENIE AUTOKAREM BEZPOŚREDNIE Z WARSZAWY I INNYCH MIAST       AUTOBUS WARSZAWA DRUSKIENNIKI
       Warszawa Zachodnia DWORZEC PKP PKS, Warszawa METRO MARYMONT Stacja oraz Białystok, Augustów, Sejny
Druskienniki  największe na Litwie całoroczne uzdrowisko, położone jest na skraju Puszczy Augustowskiej i Dżukijskiego Parku Narodowego na prawym brzegu rzeki Niemen. Dla Polaków jest atrakcyjnym i dobrze przez nich znanym uzdrowiskiem, usytuowanym przy samej polsko-litewskiej granicy -tylko 46 km od granicy z Polską (przejście graniczne w Ogrodnikach, przejazd z Dow. Osobistym). 
Uzdrowisko Druskienniki posiada 8 Dużych Sanatoriów i SPA z własnym bogatym zapleczem zabiegowym, siedem źródeł mineralnych.

Tradycje uzdrowiska są pielęgnowane już od ponad dwustu lat w 2013 roku Druskienniki obchodziły 220 rocznicę powstania uzdrowiska. Nazwa Druskienniki związana jest ze źródłami słonej wody, sól po litewsku to druska.

Ubezpieczenie Turystyczne

Obok stylowych, przedwojennych budynków nie brak tu nowoczesnych obiektów zapewniających wypoczynek i leczenie w komfortowych warunkach.

Aquapark Druskienniki Druskininkai

Kryty Stok Narciarski Snow Arena Druskienniki

Park Linowy One Druskienniki

Druskienniki Sanatoria i SPA Druskininkai

Druskieniki Druskininkai Rezerwacja Hotel

Druskienniki Wyjazd Firmwy, Event Organizacja

Sanatorium Egle Druskienniki zabiegi rezerwacja

Sanatorium Egle Druskienniki zabiegi rezerwacja

Rehabilitacja, zabiegi, Sanatorium Egle, Egles, Druskienniki

Uzdrowisko jest otoczone 50 000 ha lasów
iglasto-liściastych z dużą ilością sosen,
tui,
jałowców oraz jagód i innego runa leśnego.
   Powietrze odznacza się łagodnością i
czystością oraz zawartością dużej ilości jodu
jak nad morzem.

Egles Druskininkai

Pakiet Odchudzający SPA Sanatorium Egle, Egles

Powietrze przesycone jest aromatem sosnowym w sezonie grzybowym kuracjusze wracają z naręczami suszonych grzybów. W południowej części miasta znajdują się dwa jeziora Druskonis i Margeliu Akys (Panieńskie Oczy) wraz z kąpieliskiem i plażą. Prawdziwym uzdrowiskiem Druskienniki stały się dopiero po tym, gdy profesor Uniwersytetu Wileńskiego I. Fonberg w 1835 r. opublikował wyniki badań nad składem chemicznym wody mineralnej ze źródeł w Druskiennikach. Sześć kilometrów za
Druskiennikami znajduje się je
zioro Grutas z plażą do którego prowadzi wspaniały szlak przez sosnowy las, jest to wspaniała trasa rowerowa i piesza.  Na jeziorze w mieście możliwość wypożyczenia rowerów wodnych i łodzi wiosłowych.

 Doskonałe zabiegi wspaniała przyroda, bardzo dobra infrastruktura turystyczna sprawia, że jest to świetne miejsce, by odpocząć od zmęczenia codziennego życia, rozkoszować się w basenach i łaźniach lub spróbować , prawdziwego leczenia balneologicznego: kąpieli mineralnych, masażu podwodnego, biczy szkockich i tak lubianych przez kuracjuszy kąpieli boro winowych oraz całego szeregu wspaniałych zabiegów oferowanych przez tak miło wspominane przez kuracjuszy Sanatoria DraugysteEgle, Litwa.

Dla klientów na krótsze pobyty polecamy SPA Vilnius. Ciekawą ofertą jest Hotel Aqua usytuowany w Aquaparku wraz ze SPA. Rodziny z dziećmi, grupy sportowców i  młodzieży, ludzie czynni zawodowo oraz wpodeszłym wieku czy po prostu miłośnicy wycieczek krajoznawczych każdy znajdzie tu coś dla siebie   i wróci rozciągnięty, wyprostowany wraz z dużą porcją energii. Cenną inicjatywą niektórych Sanatoriów są przedszkola gdzie w czasie zabiegów rodzice mogą zostawić dzieci pod czujna opieką wychowawcy.


Druskienniki Hammam AquaPark


 Druskienniki Jezioro Druskonis SpacerKurort intensywnie się rozwija
oferując gościom szeroki asortyment miejsc noclegowych zarówno w  sanatoriach i SPA o najwyższym poziomie usług medycznych i noclegowych, przy rozsądnej, konkurencyjnej cenie, oraz w kameralnych  hotelach z salonami odnowy biologicznej jak nowe kameralne Hotele, zapewniające duży komfort oraz możliwość korzystania z zabiegów np. w bardzo nowoczesnej Lecznicy
Restauracje kluby muzyczne, godnym polecenia jest Klub muzyczny Kolonada dają możliwość dodatkowych rozrywek. W czasie pobytu należy koniecznie skorzystać z wycieczek do Wilna i Trok oraz ciekawych wypadów w okolice Druskiennik gdzie można spróbować naturalnego miodu, litewskich napitków i potańczyć przy ognisku nie należy przy tym pominąć Gruta Parkas Muzeum Socrealizmu pod Druskiennikami. 

Dużą atrakcją są spływy kajakowe pełną uroku rzeką Ula  (odległa od Druskiennik ok. 20 km). Dla tych co nie mogą przyjechać na dłużej są oferowane specjalne wyjazdy weekendowe.

Dodatkowym atutem z którego chętnie korzystają podczas pobytu polscy kuracjusze są wysokiej jakości usługi stomatologicznych i protetycznych ale o niższych cenach niż w Polsce.

  AQUAPARK , jeden z najlepszych, nowoczesny, bogato wyposażony z ekstremalnym zjeżdżalniami oraz z bardzo bogatym zespołem łaźni oraz specjalną strefą dla maluchów, otwart w 2006 r. Specjalny Pakiet Niebieski w Hotel na terenie Aqua Parku, śniadanie i obiad szwedzki stół oraz aquapark bez ograniczeń wraz ze strefą łaźni, szczegóły. Ceny Biletów.

 AquaPark Druskienniki ZjezdzalnieDruskienniki Jezioro


Całoroczny Kryty Tor Narciarski Centrum sportu i rozrywki Snow Arena w Druskiennikach.
Trasy dla początkujących i zaawansowanych.


Kryta trasa: szerokość 50 m, długość – ponad 460 m.
Trasa dla początkujących: szerokość 70 m, długość – ponad 150 m.
Trasa pod otwartym niebem: szerokość 40 m, długość – ponad 640 m.
Ogólna długość tras – ponad 1 100 m. Różnica wysokości trasy – 66 m, nachylenie – do 25 proc.
Trasa kryta i dla początkujących są czynne cały rok!

Druskienniki Narty Cały RokDruskienniki Narty Cały Rok
Park Linowy w Druskiennikach nad Niemnem największe zróżnicowanie  tras w Europie !!!   W tym baaardzo trudne też !
Druskienniki Park Linowy, Event Firmowy Druskienniki LitwaDruskienniki Park LinowyDruskienniki Park Linowy, Wyjazd Firmowy Druskienniki, Event Firmowy
Przejazdy na linach nad Niemnem 2 Trasy Specjalna trasa
dla Dzieci i początkujących.

Świetne uzupełnienie wypoczynku w Druskiennikach.
Dla grup i rodzin rezerwuj wcześniej

Camping Druskienniki,  nowoczesny 4 gwiazdkowy camping na 200 Osób. Na okres Maj-Sierpień należy zrobić dla domków campingowych wcześniejszą rezerwacje! W każdym Domku oprócz sypialni salon z TV i kominkiem. W lecie na terenie odbywa się wiele
ciekawych imprez: wystawy psów, konkursy grillowania ....
Miejsca dla:
Kamperów, namiotów przyczep campingowych

Rezerwacja, Strona Campingu
Druskienniki Camping DruskienikiDruskienniki Camping Druskininkai LitwaDruskienniki Camping Druskininkai

  TRANSPORT 
DRUSKIENNIKI -Turnusy Regularne z możliwością dojazdu zorganizowanego od Niedzieli do Niedzieli lub dojazd własny. 
WYJAZDY Z TRANSPORTEM BIURA:
ZBIÓRKA  :07.30   Dworzec PKP W-wa Wschodnia  od strony ul. Kijowskiej.
ODJAZD   :07.45.  Przewidywany przyjazd do Druskiennik na kolację ok. godz.14.30. W czasie  6 godzinnej podróży jest jedna  przerwa 20 min.     Z DRUSKIENNIK  wyjazd ok godz.15.o0(czasu litewskiego) Przewidywany  przyjazd do Warszawy ok. godz.19.00.

 CZYNNIKI LECZNICZE : 

Wody Mineralne (Solanki) chlorkowo-sodowe, wapniowe i magnezowe o różnym stopniu mineralizacji (małym, średnim, wysokim oraz solanki). Wody mineralne stosuje się w różnorakich zabiegach balneologicznych i do picia.

Borowiny Kąpiele, zawijania i okłady borowinowe w Druskiennikach przygotowywane są z torfu o wilgotności 63 procent, 6,4 pH i rozdrobnieniu 83 procent.

Klimat
kurortu ma cechy charakterystyczne dla zalesionej równiny strefy kontynentalnej. Wysoka jonizacja powietrza (-0,63), łagodny i ciepły mikroklimat (średnia temperatura powietrza +7,5 °C, wilgotność względna   powietrza 70 %, przeważające wiatry południowo-zachodnie o średniej prędkości 2 m/s) sprzyjają wykorzystaniu czynników klimatycznych do profilaktyki klimatycznej (poprawy odporności).

Fachowa Kadra Lekarzy, Rehabilitantów
i Bardzo Dobrze wyposażone Sanatoria i SPA
.
Tutejsze wody mineralne i borowiny z powodzeniem wykorzystywane są w terapii schorzeń kręgosłupa, dróg oddechowych, serca i układu krążenia, układu nerwowego, żołądka, wątroby, jelit, oraz chorób o podłożu reumatycznym, ginekologicznym i dermatologicznym. Wody, które się butelkuje, mają mniejszą mineralizację, ale wspaniale orzeźwiają i dostarczają organizmowi niezbędnych mikroelementów.
Sanatoria i SPA  

Rodzaje Zabiegów
 KLIMAT: 

ŁAGODNY Średnia temperatura w miesiącach letnich wynosi 18,2°C, wilgotność względna 45-59 proc., temperatura w okresie zimowym -5°C, wilgotność powietrza – 85-90 proc. Roczna suma opadów wynosi ok. 600 mm, liczba słonecznych dni w ciągu roku – do 200, wiatr o prędkości 2,9 m/s wieje głównie z południowego zachodu.

Są to wspaniałe warunki do stosowania zabiegów leczniczych, rekreacji i turystyki.

 

 Druskienniki Miasto

 • SAN. DRAUGYSTE
 • SAN. EGLE 
 • SPA  EGLE PLUS
 • SAN. DAINAVA 
 • SPA VILNIUS  SANA
 • GRAND SPA LITWA
 • SAN. BIAŁORUŚ 
 •  MINI KĄCIK HISTORYCZNY: 

  W 1772 r państwo polsko-litewskie utraciło kopalnie soli w Polsce wwyniku rozbiorów, zasobnymi w sól źródłami druskiennickimi zainteresował się dwór królewski. Król Polski i Wielki Książe Litewski Stanisław August Poniatowski rozkazał zbadać wszystkie znajdujące się na terenie kraju słone wody.

  Po zbadaniu źródeł okazało się, że pochodząca z nich woda nie nadaje się do produkcji soli spożywczej, jednak jej skład chemiczny jest bardzo podobny do składu chemicznego znanych w Europie wód mineralnych, używanych do celów leczniczych.

  Stanisław August Poniatowski, swoim dekretem z 20 czerwca 1794 roku ogłosił Druskienniki miejscowością leczniczą.

  Druskienniki Stanisław August PoniatowskiDruskienniki Józef Piłsudski

                                                                                                                          Druskienniki Narty Tor Narciarski