Ultram » LITWA DRUSKIENNIKI » ATRAKCJE » PARK LINOWY ONE
Park Linowy Druskienniki Małpi Gaj


Park Linowy Uno Nuotykiu Parkas Druskienniki

         GALERIA ZDJĘĆ PARK LINOWY I                             GALERIA ZDJĘĆ PARK LINOWY II                 GALERIA ZDJĘĆ PARK LINOWY III
             

  „Park przygód ONE”
Park przygody „ONE” wita serdecznie wszystkich tych, którzy przyłączyli się do naszego ośrodkPark Linowy Druskienniki Park Onea gwarantującego ekstremalne doznania. Umieśćcie się wygodnie i przyszykujcie się zapoznać z tym, co stworzyliśmy specjalnie dla Was.  Park Przygody „ONE", ulokowany nad rzeką Niemen, w malowniczej miejscowości Dzuk - Druskiennikach, zaprasza wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku i wartościowego spędzania czasu na łonie przyrody. Ogólna powierzchnia parku wynosi 3 hektary. Pośród drzew poprowadzono dziewięć tras, na których czeka na Was ponad 130 różnego rodzaju zadań i 30 zjeżdżalni zapewniających wiele adrenaliny. Dumą Parku Przygody „ONE" jest „Lot Tarzana ponad Niemnem” . Jest to unikalna trasa o długości ponad 400 metrów, poprowadzona nad największą rzeką Litwy. Śmiała podróż mostami podniebnymi, sieciami splątanych łańcuchów oraz linami zawieszonymi na wierzchołkach drzew doda Waszej rozrywce jeszcze więcej intensywnych doznań.

Park Przygody jest miejscem odpoczynku, zabawy, spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Wybierać trasy można według swoich siłPark Linowy Druskienniki Park One fizycznych.

 Park Linowy Druskienniki Park OnePark ten znajduje się w strategicznie wygodnym miejscu – w samym centrum Druskiennik, obok Parku Rozrywek Wodnych. Przybyli do Parku przygody „ONE” goście będą mogli nie tylko aktywnie i ekstremalnie spędzić czas na trasach, lecz rozkoszować się tuż obok innymi przyjemnościami, które znajdują się między innymi w Parku Rozrywek Wodnych w Druskiennikach; doświadczyć wszystkich możliwych SPA radości, zwiedzić „Park Gruta”, „Echo puszczy” (muzeum lasu), muzeum M. K. Cziurlonisa oraz po prostu z korzyścią spędzić weekend lub nawet wakacje. 


Ciekawe fakty 

 Ogólna długość tras na drzewach powyżej 3 km. Do budowy Parku przygody „ONE“  wykorzystano powyżej 40 m³ drewna. Park Linowy Druskienniki Park One

Najwyższe miejsce trasy urządzone na wysokości 16 metrów. 

Najdłuższa trasa ma ponad 600 metrów. 

Nowość 2010 roku – „Ekstremalny lot Tarzana ponad Niemnem”, „Trasa wyścigów“, nowa ścieżka dziecięca „Lot małych Tarzanów“, odnowiona „Czerwona trasa“. 

Tworząc trasy, myśleliśmy o Was – małych i dużych, zrównoważonych i zwariowanych, nieustraszonych i ostrożnych, dlatego rezultat, któryPark Linowy Druskienniki Park One proponujemy dzisiaj dla Was, mamy nadzieję, mile Was zadziwi.  Wszystkie trasy Parku przygody „ONE” są urządzone na drzewach: rozmieszczone trasy na terytorium 3 hektarów zawierają ponad 130 przeszkód. Wysokość tras i liczba ich barierów zależy od stopnia trudności danego odcinka. Najdłuższa trasa ciągnie się ponad 600 metrów. Większość tras parku jest rozmieszczona tak, aby podnosząc się lub lądując, otwierały się piękne widoki na Niemen. W parku znajduje się 30 tras lądowania na linie(nawet 4 z nich – przez Niemen). „Park przygód ONE” chluba – trasa „Lot Tarzana ponad Niemnem”. To unikalna, ponad 400 metrów długości wynosząca Park Linowy Druskienniki Park Onetrasa, rozpościerająca się nad największą rzeką Litwy.  Po wyborze jednej z dziewięciu tras, w towarzystwie instruktora podejmiecie się na placówki, specjalnie urządzone na drzewach, które zapoczątkują Wasz start. Rozmieszczone trasy na Park Linowy Druskienniki Park Onewysokości kilku lub nawet kilkudziesięciu metrów pokonacie wspinając się po sieciach, kołysząc się na linach zawieszonych na wierzchołkach drzew. Przeszkody można pokonywać w dowolnym tempie: wolnym lub bardzo szybkim. W tym wypadku rezultaty są rejestrowane, a najlepsi – otrzymują nagrody.  Ogółem jest 9 tras o różnym stopniu trudności – dwie dziecięce: „Żółta” i „Lot małych Tarzanów”; „Zielona”, „Niebieska”, „Czerwona”, „Czarna”, „Lot Tarzana ponad Niemnem”, „Ekstremalny lot Tarzana ponad Niemnem”oraz najgorętsza nowość – dwupiętrowa „Trasa wyścigów”. 

 Chcąc zapewnić jak najwięcej przyjemnych chwil, pierwszorzędnie inwestujemy w Wasze bezpieczeństwo. Kwalifikowani instruktorzy, profesjonalny sprzęt alpinistyczny i trwałe konstrukcje pomogą Wam wyluzować się i zaznać tysiące ekstremalnych przygód. 

              
Żółta dziecięca trasa Trasa o długości 106 metrów, przeznaczona dla dzieci do 110 cm wzrostu. Zamontowana na wysokości ok. 1 metra. 13 różnych zadań pomogą dziecku rozwijać koordynację, pokonać lęk wysokości i zapewni wiele wesołych chwil. Dzieci na trasach są stale nadzorowane przez instruktorów.
Pomarańczowa dziecięca trasa Bardziej skomplikowana trasa dziecięca: długość 109 m, 10 jedna od drugiej bardziej zachwycających zadań. Dzieci na trasach są stale nadzorowane przez instruktorów.
Trasa sieciowa Na mniej odważnych dużych lub małych czeka 5 nowych zadań i lot w bezpiecznej sieci, gdzie nie są potrzebne szelki bezpieczeństwa. Rodzice, którzy zamówią ekstremalny pakiet, mogą zostawić swoje dziecko bawić się na tej trasie za darmo.
Lot małych Tarzanów Wszyscy superbohaterowie wybierają tą trasę! 4 liny szybkiego zejścia i 6 zadań pozwoli dziecku zaufać sobie! Dzieci na trasach są stale nadzorowane przez instruktorów.
Zielona trasa Trasa o długości 126 metrów na rozgrzewkę! Trasa zamontowana na wysokości ok. 3 metrów, 10 zadań pomogą ocenić swój lęk wysokości i możliwości fizyczne. Po zdobyciu tej trasy poznasz główne zasady i będziesz się wspinał odważniej.  Zalecamy od 145 cm wzrostu.
Niebieska trasa Trasa o długości 422 metrów, 15 zadań, na wysokości 6 metrów i liny szybkiego zejścia – czas zacząć prawdziwą wspinaczkę! Ta trasa potrzebuje więcej wysiłku fizycznego niż Zielona, lecz dostarczy słodkiego smaku zwycięstwa po jej pokonaniu. Zalecamy od 145 cm wzrostu.
Czerwona trasa Trasa o długości 660 metrów – istny prezent dla tych, którzy pozwolili sobie na relaksowanie się na linach trasy Niebieskiej. Trzeba byś ostrożnym pokonując na pierwszy rzut oka już znane zadania – tutaj wszystko jest inaczej i bardziej skomplikowane! Warto oszczędzać siły – przed Tobą nawet 23 zadania. Zalecamy od 145 cm wzrostu.
Czarna trasa Najbardziej skomplikowana trasa w parku. 350 metrów, pokonanie których potrzebują całego Twego wysiłku. 17 zadań, najwyższa z których znajduje się na wysokości nawet 17 metrów.  Na osobę, która ją pokona czeka wieczna chwała zwycięzcy Czarnej trasy! 422 metrów długości, 15 zadań na wysokości 6 metrów i liny szybkiego zejścia – czas zacząć prawdziwą wspinaczkę! Dla odwiedzających o dobrym stanie fizycznym. Zalecamy od 145 cm wzrostu.
Dwupiętrowa trasa wyścigów Trasa najbardziej lubiana w czasie różnych imprez – wieczorów kawalerskich, panieńskich i innych. Trasa wyposażona w dwa piętra na których znajdują się identyczne zadania. To pozwala parom czy ekipom rywalizować kto pierwszy osiągnie zwycięstwo. Zalecamy od 145 cm wzrostu.
Lot nad Niemnem Ta unikalna trasa z 400 metrową liną nad Niemnem nie potrzebuje ani dużego wysiłku ani wyjątkowej wytrwałości. Zaledwie odrobinę odwagi przelecieć nad szeroką wodą w czasie gdy wiatr zaniesie Twoje zmartwienia daleko. Zalecamy od 145 cm wzrostu.
Ekstremalny lot Tarzana nad Niemnem Ekstremalny lot nad Niemnem. Dla tych, którzy już wypróbowali Lot nad Niemnem i chcą więcej. Ograniczenie prędkości – 55 km/h! Zalecamy od 145 cm wzrostu.
Przeskok Najbardziej ekstremalna propozycja w naszym parku. Ogromna huśtawka linek, która osobą skaczącą z wysokości 21 m. złapie i rozkołysze nad Niemnem. Bez wątpienia skoczyć po cichutku się nie da. Zalecamy od 145 cm wzrostu.
Wakeboardowa trasa na jeziorze Alka Nasza nowa pasja – woda! W 2012 roku w czerwcu wspólnie z WakeRepublic urządziliśmy surfingową trasę nad jeziorem Alka. 170 metrowy zamknięty system z lin na przeciwległych brzegach jeziora pozwala płynąć deską tam i z powrotem trzymając się za linę. Przyciąganie jest sterowane z brzegu, odpoczywający są ubezpieczeni wszystkimi środkami bezpieczeństwa: hydrokostium, kamizelka ratunkowa, hełm. Płynąć deską mogą dorośli i dzieci. Wstać na nogi udaje się już podczas pierwszego płynięcia. 1 sesja pływania : 2 razy po 5 min na odpoczynek.

FAQ

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na ważne Ci pytanie, ZAPYTAJ!
- Czy to jest bardzo ekstremalne, czy to jest bezpieczne?
Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze! Wspinaczka po drzewach dostarcza ekstremalne emocje. Wysokość robi swoje – zadania często mogą wyglądać bardziej skomplikowane niż są naprawdę. Wszystkie narzędzia i sprzęty, z których korzystamy są sprawdzane codziennie oraz regularnie zadbane. Oczywiście, odwiedzający muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i instrukcji.
- Czy obowiązkowe jest przygotowanie fizyczne?
Nasze trasy są wyposażone zarówno dla początkujących jak i zawodowych sportowców.. Rozpoczniesz swoją przygodę od pierwszej trasy, poczujesz coraz większy stopień trudności i możesz wybierać ile Ci wystarczy.
-
Jakie ubranie jest najlepsze?
Najlepiej odpowiada lekkie ubranie sportowe, buty z antypoślizgową gumową podeszwą. Długie włosy powinny być związane w warkocz. Wspinając się z powodu adrenaliny zawsze jest cieplej, w czasie zimy należy zadbać o ręce. Chętni mogą otrzymać jednorazowe rękawice. O rzeczy zadbamy.
-
Czy kiedy pada lub śnieży park jest czynny?
My pracujemy przez cały rok przy dowolnej pogodzie. Park jest zamykany tylko w czasie błyskawicy.
-
W jakim wieku ludzie mogą wspinać się w parku?
Wiek nieograniczony – najmłodszy odwiedzający miał 2 lata, najstarszy ponad 70, wszystko zależy wyłączenie od chęci i wzrostu.  Osobom poniżej 145 cm wzrostu rozrywki dla dorosłych niestety nie są dostępne.
Czy wspiąć się po drzewach zimą nie jest zimno?

Jak i w czasie innej dowolnej aktywności na łonie przyrody – ubrania powinne być dostosowane do ruchu na zewnątrz.  W czasie wspinania się wydziela się adrenalina, potrzebna jest nie tylko odwaga, lecz także wysiłek fizyczny, dlatego bądź gotowy na dobrą rozgrzewkę.  Trasy zimą  są zadbane i czyste – jak też i latem.

 

DZIECI do 3 roku życia
(sieć + tramopolina)
Standard
€7
DZIECI*
(4 trasy dziecięce + sieć + tramopolina)
Standard
€12
STUDENCI
Standard
€17
​Ekstremalna
€21
DOROŚLI
Standard
€19
Ekstremalna
€26
  RODZINNY
(2 dorosłych + 2 dzieci do 18 lat)
Standard
€60
Ekstremalna
€78
PRZELOT NAD NIEMNEM
€9
LOT SŁONIA
€9
ZIP - TRASA
€9
PRZELOT NAD NIEMNEM Z INSTRUKTOREM
(dla dzieci)
€16
INSTRUKTOR INDYWIDUALNY
€19 / godzina
NOCNA WSPINACZKA
+€8
OSOBA ASEKURUJĄCA dla dzieci do 18 lat
+€8